Doğum Haritası Analizi Nedir? Ne Anlama Gelir?

Gök günlüğü denilen dökümanlar özel bir tarihe göre astrolojik gök cisimlerinin yerlerini hesaplamak için kullanılan tablolardan oluşur. Bu verilere bakarak, astrolojik gezegen konumlarını görebilirsiniz ancak, gerek haritayı tam olarak çıkarmak ve gerekse anlamlı hale getirmek noktasında tıkanabilirsiniz. Haritadaki sembollerin okunması yalnızca astrologlar tarafından yapılabilen epeyce zor bir iştir. Bu konuda bir uzmandan ücretli hizmet alabilir ya da sitemizdeki ücretsiz hesaplama aracından faydalanabilirsiniz.

İnternet üzerinde yayında olan birçok natal (doğum) harita hizmeti bulunmakta. Bu sitelere baktığımızda, çoğunun sadece işaret ve sembolleri gösterdiğini, ancak bu işaretlerin hangi doğrultuda yorumlanması gerektiğini herkese göre anlaşılır şekilde izah etmekte yetersiz kaldığını görüyoruz. Halbuki yeterince astroloji bilmeyenler yorumlu doğum haritası sonuçlarını bilmek isterler. Bu bilinçle bizler de astroasist.com olarak ayrıntılı açıklamaları sunan bir harita servisi yayında kalmaya devam ediyoruz.

Astrolojik göstergelerin tamamen yoruma dayalı kısımları olsa bile, esasen astrolojik parametreler dahilinde çok yakın anlamları ifade eder. Bu nedenle bire bir olmasa dahi farklı astrologların yorumları bir birine çok yakındır.

Uzun yıllar evvel astrolojiyle ilgili olanların ephemeris aracılığıyla binbir emekle çıkardıkları doğum haritalarını, bu gün teknolojinin de yardımıyla astroloji bilmeyenlerce bile çıkarmak ve tüm detaylı açıklamalarını hızlıca görmek mümkün hale geldi.

Doğum (Natal) haritası bir insanın doğum saatinde bulunduğu konuma ait astrolojik etkilerinin olduğu düşünülen gezegenlerin bulunduğu yerleri gösteren bir haritadır.

Natal (doğum) harita hesaplaması yapmak birçok deneyim ve bilgi gerekliliği olan, oldukça zor bir işlemdir. Bundan dolayı astroloji alanında yeterli bilgisi olmayanların kendisine ait doğum (natal) haritasını çıkarması, gerekli astrolojik bilgilere sahip olmadan mümkün değildir. Sevindirici haber şu ki, günümüzde bütün hesaplamaları kolaylıkla yapabilen bilgisayar destekli yazılımlar kodlanmıştır. Biz de sitemizi kendi yıldız haritanızı en hızlı şekilde çıkarmanız için tasarladık.

Astrolojik cisimlerin konumları zamana göre değişse de, kişiye özel natal haritalar doğum tarihi ve koordinata özel olarak uzayın bir resmi olmasından dolayı sabittir.

Doğum haritası çıkarılması için hesaplamada kullanılacak olan doğum saati bilgisinin doğru olması büyük önem teşkil eder ki, özellikle burç değişim günlerinde bazen üç beş dakikalık yanlışlığın bile tüm harita hesaplamasını yanlış çıkaracağını bilmek gerekir. Bir astrolojik haritanın doğru bir biçimde oluşturulabilmesi ve yorumlanabilmesi için, doğum anının kesin olarak bilinmesi gerekir. Websitemizde ücretsiz bir şekilde sunduğumuz doğum haritası hesaplama programı da, yıl, ay, gün, saat ve dakika olarak giriş sağlayacağınız bu veriler ışığında kişiye özel yıldız haritası sonucunu yorumlu bir şekilde vermektedir.

Genel hatları ile ücretsiz bir doğum haritası astroloji alanındaki uzmanların bilgi ve tecrübelerinin teknoloji ile birleşmiş ve bilgisayar yazılımlarına aktarılarak sunulan halidir.

Astroloji sahasında uzman olmamanız halinde de şahsınıza özel tamamen detaylı analizler içeren astroloji haritanızı çıkarabilirsiniz. Bunun için sadece doğum gününüze ilişkin tarih bilgilerini ve coğrafi konumunuzu girmeniz yeterlidir. Haritamı göster butonunu tıklamanızla birlikte saniyeler içerisinde haritanızı çıkarmış olacaksınız.

Ücretsiz Astrolojik Yükselen Burç Çıkarma Sitesi

1. Evin tespiti için gök günlüğü kayıtlarından yararlanılır. Bu çizelgeler sıradan insanlar için anlamlandırılması mümkün olmayan karmaşık içeriklerden oluşur. Bu çizelgelerden tam olarak yararlanmak için astrolojik olarak ileri düzey bilgi ve beceri sahibi olmak gerekir. Yükselenin bulunmasında en garanti ve güvenilir yöntemlerin başında bir astroloji uzmanından profesyonel hizmet almak ve çeşitli astroloji programları kullanmak gelir. Tamamı ücretsiz astroloji uygulamamızı da bu niyetle güvenle kullanabilir, yükseleninizi net bir kesinlikle hesaplayabilirsiniz.

Yükselendeki burcun nelere işaret ettiği ve dışarıya nasıl gösterdiği hesaplama neticesinde ele geçen bilgilerle birlikte verilmektedir. Bir doğum haritasında 1. Evin önemi Güneş burcundan dahi yüksektir diyebiliriz. Çünkü yükselen burç bilindikten sonra tüm haritanın diğer detayları da çıkarılabilecektir. Astrolojik analizlerde öngörüler her zaman için yükselen burç konumuna göre yapılır. Bu da 1. Evin ehemmiyet derecesini anlatan yeterli bir göstergedir aslında. Doğduğunuz şehir ve doğum saati bilgilerinizi girerek mutlaka 1. Ev konumunuzu öğrenin. Bu bilgi, kendi özelliklerinizi daha iyi anlamanızı, dış dünyaya nasıl göründüğünüzü daha çabuk bilmenizi mümkün kılar.

Yeterli astrolojik bilgi vermeyen sitelerde yükselen burç tespit etme işlemleri ile ilgili araştırma yaparken kimi tabloları görmüşsünüzdür. Yükselen burcun tespit edilmesi konusunda doğru bir bilgi ortaya koyan sanıldığı gibi basit bir yükselen burç hesaplama çizelgesi yoktur gerçekte. Baktığınız herhangi bir tabloda, doğum yerine yer verilmiyor ve sadece Güneş burcunuz ve 2 saat ara ile yükselen burçlar sıralanmışsa güvenmeyin. Çünkü en doğru yükselen burç hesaplama işlemlerinde coğrafi konum bilgisi, timezone ve dolayısı ile de mevsimsel saat uygulaması kesinlikle gerekmektedir.

Yükselen burç doğum saatinizde bulunduğunuz coğrafi noktaya göre, doğu yönünde yükselmekte olan burca verilmiş olan addır. 12 ev sistemine göre tertip edilmiş olan natal haritanızdaki birinci evinizdir. Çoğu insan kendisini dış burçlarına göre ifade ediyor olsalar da, dışarıdan bakılınca başka insanlar tarafından daha farklı biçimde görünebilirler. Çünkü dışarıya verilen izlenim çoğunlukla yükselen burçla alakalıdır.

Sitemizdeki hesaplama formu aracılığı ile herhangi bir astrolojik bilgiye gereksiniminiz olmadan da yükseleninizi bulabilirsiniz. Takip etmeniz gereken yol çok basit. Elbetteki doğum saatinizi net bir şekilde bilmeniz kaydı ile. Uygulamamızdaki yükselen burç hesaplama formuna, doğduğunuz saati ve coğrafi konumunuzu girin, devamında aktifleşen yükselen burcumu göster butonunu tıklamanız yeterli olacaktır.

Bildiğiniz üzere, Güneşin ışığından daha fazla faydalanmak amacıyla saatler belirli dönemlerde ileri/geri alınırlar. Son birkaç senedir ülkemizde bu tür bir uygulama sonlandırılsa bile, yükseleni bulunacak kişinin doğduğu yıl bu yönde bir uygulamanın var olup olmadığı tespit edilmeli ve tüm hesaplamalar bu parametreye göre şekillendirilmelidir.

Güneş Burcu Bulma Güneş Burcu Hesaplama

Güneş’in bulunduğu burcunuz temel doğanızı ve yaşamınızın iniş çıkışları boyunca stabil kalan içselleştirdiğiniz özellikleri ortaya koyar. Bu sizin aslında dışarıya bakan gerçek ve içteki parçanızdır. Aslında bir yıldız olan Güneş, sistemin merkezinde yer alır ve buna paralel biçimde Güneş’in yer aldığı burcunuz da benzersiz şahsınıza ait merkezinizi şekillendirir. İçsel özelliklerinizi öğrenebilmek için sitemizdeki Güneş burcu aracından yararlanabilirsiniz. Güneş, astrolojik sistemdeki en kuvvetli yönetici olduğu gibi, natal haritalarda da en parlak güç olarak görülür. Bu önemli etki, öz kimliğinizle ve yaşamınız boyunca ne yönde geliştiğinizle bağlantılıdır. Kapasitenizi dünyayla ne şekilde etkileşime soktuğunuzu ortaya çıkarmakla beraber sahip olduğunuz değerlerin, hedeflediğiniz şeylerin ve içsel benlik duygunuzun ana yapısıdır. Orta yaştan sonra, Güneş burcunuzla olan bağlantınız güç kazanır çünkü yaşlandıkça, kim ve ne olduğunuz konusunda kendinize daha fazla güvenirsiniz.

Ay Burcumuz Neden Çok Önemli? Hemen Öğrenin

Ay burcu dış dünyadan görülemeyen konuları yönetmesi sebebiyle duygusal alanlarımızla ilgi pekçok olay Ay’ın konumlandığı burçla doğrudan alakalıdır ki, zevk aldığımız işler ve alışkanlıklarımız dahi burçlardaki Ay’ımızın tesiriyle ortaya çıkan konular arasındadır. Direkt olarak duygularımızı etkiliyor olması nedeniyle yaşamımızın tüm yönlerini üst seviyede tesiri altına alabilir fakat, daha önemlisi sürdürdüğümüz ilişkiler üzerinde etki sahibi olmasıdır. Astroloji haritalarındaki Ay burcu aynı zamanda sevgiden ne beklediğimizi, beslenme alışkanlıklarımızı ve duygusal anlamda rahata erme ihtiyaçlarımız da etkiler.

Şahsınızın yahut da doğum tarihini bildiğiniz birinin içsel dünyasını analiz etmek için, web sitemizdeki Ay burcu bulma programını kullanabilirsiniz. Eğer Ay burcunuzu öğrenme merakı içerisindeyseniz doğum lokasyonu ve saatinizi ilgili bölümlere girmeniz gerekiyor. Bunun ardından hesaplama butonuna tıklayın. Hepsi bu kadar. Şayet başka bir insana ait Ay burcu verilerine erişmeyi isterseniz o kişiyle ilgili doğum saatini, Ay’ın şuanki konumunu bilmek istiyorsanız bu güne ait zaman bilgilerini formdaki ilgili kutucuklara yazmanız gerekiyor. Bununla birlikte sorgulanan tarih ve saate ait Ay’ın hangi burç konumunda olduğunu ve o konumda hangi anlamlarda yorumlandığını okuyabilirsiniz.

Astrolojik hesaplamaların genelindeki gibi, Ay burcunu hesaplamak için de doğum anına ait bilgilerin net şekilde bilinmesi gerekliliği vardır. Bu kısmın doğruluğu büyük önem taşır, çünkü sadece birkaç dakikalık eksiklik farklı bir burca işaret edebilir, bu nedenle emin olmak adına mutlaka özenli davranılması gerekir. Tam saat bilgilerine sahipseniz, sitemizdeki gibi iyi bir hesaplama programı gerekli sonucu almanızı sağlayacaktır.

Duygusal alanlardaki hemen her konuda etkili olan Ay’ın natal haritadaki yeri astroloji meraklılarının çok üzerinde durdukları temel konular arasındadır. Bir doğum haritasında, Ay’ın konumlandığı burç, bilhassa evlerimizde ve özel hayatımızda çevremize içgüdüsel olarak nasıl reaksiyonlar verdiğimizi bildirir.

Ay’ın sembolik manada koruyucu bir şekilde Güneş etrafında dolaşması ve Güneş’in ışıklarını yansıtması gibi, doğum haritamızdaki Ay da ne tür yöntemlerle kendimizi koruduğumuzu, kendimizi nasıl güvende ve rahat tuttuğumuzu gösterir.

Ücretsiz Merkür Burcu Yorumlama Servisi

Burçlara göre mana kazanan Merkür burcu, zeka potansiyelimizi ve bu zekayı ne tarafa yönlendirdiğimizi gösterir. Haritada konumlanan Merkür, kalıpları tanımlama, bilgiyi toplayıp yayma ve diğer insanlarla paylaşımda bulunma şeklimizde etkilidir. Merkür yerleşimimiz düşünsel yaklaşımımızı, yazma yöntemimizi ve diğerleriyle nasıl iletişim kurduğumuzu yönetir. Biriyle ilk tanıştığınızda, esasen Güneş burcuyla değil, Merkür burcu ile muhatapız demektir. Merkür burcumuz iletişim yöntemimiz üzerinde etkili olduğundan, ve düşüncelerimizi şekillendirdiğinden dolayı, yaşamımızın her yönünde etki sahibidir. Haritadaki Merkür’ünüzden nasıl etki aldığınızı görmek için Merkür burcu bulma programımızı kullanıp gereken tespiti yapmalısınız.

Venüs Burcu Tüm Burçların Yorum ve Hesaplamaları

Astrolojik hesaplamalarda Venüs değerlerle ilgili olduğundan maddi ve manevi varlıklarımızla ilişkilerimizi düzenler. Ama belki de daha önemlisi, Venüs burcumuz sevme ve romantizm tarzımızı, merhamet etme şeklimizi, aşka verdiğimiz anlamı ve daha fazlasını anlatır. Sevdiğiniz kişiyle aranızdaki romantik uyumu bulmak için Güneş burcundan hareketle yorumda bulunmak en kolay yöntemdir fakat, Venüs burcu hesaplaması yapmak tam olarak aşkın merkezine inmenin en etkili metodudur. Venüs hareket halinde iken, 24 saatlik dilimde ortalama olarak bir derecelik mesafe kat eder. Bu, her burçta tam olarak bir ay geçirdiği anlamına gelir. Buna ek olarak 18 ayda bir kez olmak kaydıyla retro hareketi yapar ki, Venüs’ünüzün pozisyonunu belirlemenin en iyi yolu doğum haritanıza bakmak ve doğum sırasında hangi burçta olduğunu görmek için bir Venüs burcu hesaplama programı kullanmaktır.

Mars Burcumuz Neden Çok Önemli? Hemen Öğrenin

Diğerlerine bakarak Mars nispeten daha hızlı hareket eden gezegenlerden biridir ve hangi tarihler arasında retroya girdiğine bağlı olarak iki – yedi ay süreyle burçları yönetir. Mars’ın tam turu ortalama iki yıl sürer. Bu 2 yıllık döngüyü kesin olarak saptayabilir, içinde bulunduğunuz süreçte neler yaşadığınıza ve neler hissettiğinize göre farkındalığınızı geliştirirseniz, ilerideki Mars döneminde nasıl hareket edeceğiniz ve gücünüzü nasıl kullanacağınız ile alakalı ipuçları almış olursunuz. Bir haritadaki Mars’ın verdiği özellikleri öğrenmek, çalışma tarzınız ve motivasyon kazanmak için gereksinim duyduğunuz şeyler hakkında bilgilendirici niteliktedir. Bu bilgiler, enerji yüklenmenize ve yaşamınızı daha kolay hale getirmenize imkan tanıyabilir. Haritanızdaki Mars’ın yerini hızlıca öğrenmek için Mars burcu hesaplayıcısı kullanılması şarttır.

Doğum Yeri ve Saatine Göre Jüpiter Burcu Hesaplama

Jüpiter’in yer aldığı burç sizinle ilgili tahmin ettiğinizden daha fazla konu içerir, algı kapasitenizi genişletme ve bilincinizi yükseltme yöntemlerini ortaya çıkarır. Genişleme anlamına gelen Jüpiter genelde bu özelliği ile birlikte yüksek dozda doğruluk ta verir. Jüpiter’in yer aldığı burcu iyi derecede anlamak, daha fazla şansı kendinize çekmenize yardım eder. Doğum haritasındaki Jüpiter’i hesaplamanın değişik yolları bulunmaktadır. Online bir astroloji aracından faydalanarak tek işlemle Jüpiter’inizin hangi burçta olduğunu pratik bir şekilde bulabilirsiniz, tabiki doğum tarihinizi ve saatinizi bilmeniz durumunda. Bununla beraber Jüpiter hesaplama tablosunu kullanarak tarihlerden de yola çıkabilirsiniz. Doğum haritanız varsa Jüpiter’inizin bulunduğu burcu buradan da görebilirsiniz. Eğer net bir şekilde bu konuma detaylıca göz atmak isterseniz Jüpiter burcu uygulamamızdan yararlanabilirsiniz.

Satürn Burcu Nedir? Nasıl Yorumlanır?

Doğum haritasında, Satürn’ün yerleşim gösterdiği burç, sınırlarımızı, korkularımızı ve sorumluluk duygumuzu ortaya koyar. Satürn’ün konumu, sorumluluklarımızı nasıl yerine getirdiğimizi izah edebilir ve bununla beraber, normal bir biçimde dışa vuramadığımız ve hatta kişiliğimizin temel parçası olarak kabul ettiğimiz özelliklere de işaret edebilir. Satürn, uzun sürede devir yapan bir gezegen olup, burçların her birinde ortalama olarak iki buçuk yıl kalır ve doğum anındaki burca tekrar dönmesi 28 ila 29 yıl arasında bir zaman sürer. Astrolojide bu ana Satürn’ün Dönüşü denir ve bu bir olgunluk göstergesidir. Bu, benzer yaş grubunun birbirine yakın yaşam dersleri öğrendiği şeklinde kabul görür. Websitemizde yer verdiğimiz Satürn burcu hesaplama yazılımı aracılığıyla Satürn’ün bulunduğu astrolojik pozisyonu anlayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Vozol 12000 istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı