Metpor Dış Cephe Mantolama ve Yalıtım Sistemeri

Dış cephe mantolama sistemleri, duvara yapıştırılan, mekanik olarak sabitlenen veya her ikisini aynı anda yapan bir yalıtım ürününün, biri takviye içeren bir veya daha fazla katmandan oluşan ( yerinde uygulanan ) bir kaplama ile korunmasından oluşur. Dış cephe kaplama, hava boşlukları veya kesintili tabaka olmaksızın doğrudan yalıtım levhası ile uygulanır.

Bu cephe sistemleri, tüm termal köprülerden kaçınarak ve çevreleyen duvarı bir ısı akümülatörüne dönüştürerek binanın termal eylemsizliğini önemli ölçüde iyileştirerek binaya iyi bir termal performans sağlamak üzere tasarlanmıştır. Binalarda mantolama uygulaması ile, iyi bir ısıl konforun yanı sıra, binayı kötü hava koşullarından koruyarak cephelerin bozulmasını önleyerek önemli ölçüde enerji tasarrufu sağlanır .

Genel olarak toplumun, özel olarak da mimarların ve fakülte bölümlerinin çevre bilinci sayesinde, eps strafor köpük dış cephe sistemlerini sadece tadilatlarda değil, yeni inşaatlarda da dış cephe kaplaması olarak kullanma eğilimi gözlemlenmiştir.

İyi bir dış cephe ısı yalıtım sistemi, doğrudan CO2 emisyonlarını azaltarak hem ısıtma hem de soğutma maliyetinde doğrudan bir düşüş anlamına gelir.

Metpor Söve & Mantolama Dış Cephe Kaplama Panelleri İle Konfor Geliştirme

“Comfort” kelimesini etimolojik olarak incelersek, bunun her şeyden önce “comfort” veya “rahat” anlamına gelen İngilizce “comfort” teriminden geldiğini doğrulayabileceğiz. Aynı şekilde Latince’de “güçlendirmek” anlamına gelen “confortare” kelimesinden de geldiği çeşitli kaynaklar tarafından tasdik edilmektedir. Kısaca tanımı, “sağlık ve konforu artırır” şeklinde olabilir. Fakat ,

Ülkemizdeki evlerin içi gerçekten rahat mı?

Bu soru karşısında cevap çeşitliliği konut türleri kadar geniştir ancak genel olarak evlerimizin özellikle ısı yalıtımı açısından çok daha konforlu olabileceği yönünde yaygın bir kanı vardır.

Türkiye’de 23 milyon konutun %80’e yakınının, 1980’lerden önce inşa edildiğini (kırsal bölgelerden gelen insanların gelişiyle sosyolojik olarak büyük şehir merkezlerinde nüfus artışının olduğu yıllar) akılda tutmalıyız. Isı yalıtım malzemesine olan talepler yüksek değildi.

Bu nedenle, ne yazık ki, bu tür konutlarda yoğuşma sorunları, ısıl konfor, bazı durumlarda alt – orta sınıftan ileri yaştaki insanlar tarafından karşılanması gereken ekstra enerji fiyatları (ve dolayısıyla ekonomik maliyetler) ile ilişkili olması yaygındır. vb. Bu nedenle, en azından söz konusu dönemde inşa edilen evlerde, bu evlerin sahip olduğu yalıtımda minimum bir ortak payda olmaması nedeniyle konforun söz konusu olduğu sonucuna varabiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Vozol 12000 istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı