Türk Telekom ile sanatseverler 2022'de sanatın kalbi AKM'de festival ve yenilikçi teknolojilerle buluştu

Atatürk Kültür Merkezi’nin (AKM) ‘kalbi’nde yer alan opera salonuna ismini veren Türk Telekom, 2022 yılı boyunca AKM ve Beyoğlu Kültür Yolu’nda sanatseverlerin yenilikçi teknolojileri deneyimlemelerini sağladı. Sanatseverlere, AKM içinde ve Beyoğlu Kültür Yolu’nda WiFi deneyimi sunan Türk Telekom, “Türk Telekom Lounge” alanında ve “Robot Cafe”de ziyaretçilere ayrıcalıklı deneyimler yaşattı. 

Beyoğlu Kültür Yolu Festivali’nin destekçisi olarak birbirinden ünlü isimleri müzikseverlerle buluşturan Türk Telekom, ‘Türk Telekom Prime Açık Hava Sineması’ ile son dönemin en beğenilen filmlerini ziyaretçilerle buluşturdu. Herkes için erişilebilir yaşam ilkesini benimseyen Türk Telekom, görme ve işitme engelli sanatseverlere yönelik Sesli Adımlar uygulamasını da 2022 yılında AKM’de kullanıma sundu.

Türkiye’nin kültür-sanat belleğinde iz bırakan Atatürk Kültür Merkezi’nin simgesi kırmızı kürenin bulunduğu 2 bin 40 kişilik ana opera salonuna ismini veren Türk Telekom, tüm ziyaretçilerin yenilikçi teknolojileri deneyimleyebilmeleri için uçtan uca hizmet sunuyor. 

Yüksek teknoloji ve dijital dönüşüm deneyimini kültür-sanat alanına da aktaran Türk Telekom, AKM içinde ve Beyoğlu Kültür Yolu’nda sanatseverlerin yenilikçi teknolojileri deneyimlemeleri için WİFİ hizmeti sunuyor. AKM içerisinde ziyaretçilerin keyifli anlar geçirerek etkinlikleri bekleyebileceği buluşma, dinlenme ve deneyim noktası olan Türk Telekom Lounge (özel ağırlama) alanında ziyaretçiler; e-dergi, Muud, Tivibu gibi Türk Telekom servislerini de özgürce deneyimleme imkânı buldu. Ayrıca AKM’de faaliyet gösteren Robot Cafe’yle, robot tarafından yapılan kahve servisi de ziyaretçilere farklı bir deneyim yaşattı.

Teknoloji sanatla harmanlandı

Türk Telekom, Mayıs ayında AKM’nin ‘kalbi’ Türk Telekom Opera Salonu’nda düzenlediği gala gecesiyle Türkiye’de ilk defa bir senfoni orkestrası performansının dijital sanatla harmanlandığı bir gösteriye ev sahipliği yaptı. Gecede; canlı seslendirilen eserlere, salonu 360 derece çevreleyen yenilikçi sahne ve ışık tasarımıyla oluşturulan gösteri eşlik etti. 

Toplumun her kesimini kucaklayan, kaynaştıran, birleştirici yapısıyla Türk Telekom yıl boyunca gerçekleştirdiği konser ve etkinliklerle sanatseverlere özel ayrıcalıklar da sundu.  

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Türkiye’ye marka değeri kazandırmak için başlatılan Kültür Yolu projesi kapsamındaki Beyoğlu Kültür Yolu Festivalleri’nin de destekçileri arasında yer alan Türk Telekom, yıl içerisinde düzenlediği konserler ve etkinliklerle toplam 37 müzisyen ve müzik grubunu halka açık ve ücretsiz olarak Türk Telekom Açık Hava Sahnesi’nde müzikseverlerle buluşturdu. Festivallerde 100 bini aşkın katılımcı yer aldı.  Festival boyunca haftanın 5 günü, Türk Telekom’un ayrıcalıklı hizmetler sunan markası Türk Telekom Prime’ın Açık Hava Sineması etkinlikleri ile 16 sinema filmi seyirciyle bir araya geldi.

Türk Telekom’un teknolojik çözümleriyle erişilebilir yaşam

İnsanı merkeze alan Türk Telekom, sanat ve teknolojinin yanında, AKM’nin erişilebilir bir merkez olma misyonuna da katkı sağlamaya devam ediyor. Türk Telekom’un mobil cihazlara yüklenebilen ücretsiz uygulaması ‘Sesli Adımlar’ ile görme ve işitme engelli sanatseverler, AKM’nin kapalı ve açık alanlarında, uygulamanın yönlendirmeleri eşliğinde engelleri aşan bir deneyim yaşıyorlar. 

Ayrıca Türk Telekom’un ‘Günışığı’ projesi kapsamında Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen çeşitli atölyeler ve etkinliklere katılan az gören çocuklar, akranlarıyla bir araya gelerek sanatın ışığıyla kendilerini ifade etmenin yollarını öğreniyor. Türk Telekom’un az gören çocuklara yönelik Günışığı projesine katılan ve erken müdahale eğitimleriyle görme yetkilerini kullanabilen çocuklardan Çağla Kıcır, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde AKM’de unutulmaz bir piyano performansı sergiledi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Vozol 12000 istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı