Şampiyon yüzücüler Kerpe’de kulaç attı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nce düzenlenen Uluslararası Açık Su Yüzme Şampiyonası Golden Cup Kandıra’nın mavi bayraklı plajı Kerpe’de gerçekleşti.

 

Golden Cup 2022 şampiyonası Kerpe’de gerçekleşti. Şampiyonaya 8 ülkeden sporcular katıldı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, FINA, LEN, Türkiye Yüzme Federasyonu ile birlikte organize edilen Uluslararası Açık Su Yüzme Golden Cup 2022 şampiyonası Kocaeli’nin Kerpe sahilinde düzenlendi. Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın Sporun Başkenti Kocaeli sloganıyla başlatmış olduğu organizasyonlarla uluslararası sporcuları ilimizde ağırlamaya devam ediyoruz. Bu kapsamda gerçekleştirilen şampiyonaya 8 ülkeden sporcular katıldı. Şampiyonayı spor severler ilgiyle takip etti.

 

YÜZME ŞAMPİYONASI İLGİYLE İZLENDİ

Kocaeli’nin mavi bayraklı Kandıra sahili Kerpe’de gerçekleşen Uluslararası Açık Su Yüzme Şampiyonasında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik Hizmetleri ve Spor Dairesi Başkanı Şemsettin Yıldırım, Kocaeli Gençlik ve Spor İl Müdürü Gökhan Yavaşer, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Spor Şube Müdürü Alparslan Arslan, Kocaeli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Hizmetleri Müdürü Ziyaülhak Sarıgül, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Ömer İslamoğlu Kandıra Belediyesi Başkan Yardımcısı İsmail Akalın, Kandıra Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Ercan Güneş, Yüzme il temsilcisi Talha Altuntaş, Türkiye Yüzme Federasyonu Açık Su Yüzme Teknik Kurul Üyesi Sabri Bozca, Avrupa Yüzme Birliği (LEN) Delegesi Aleksandar Malenko, Türk Milli Takım Sporcuları, Macaristan Milli Takım Sporcusu olimpik yüzücü Ana Olasz ve birçok Avrupa ve dünya şampiyonu yüzücü hazır bulundu.

 

GOLDEN CUP ŞAMPİYONUYLA KERPE DÜNYAYA KENDİNİ TANITTI

Kocaeli’nin Mavi Bayraklı Kerpe sahili Uluslararası Açık Su Yüzme Şampiyona etkinliği ile sesini dünyaya duyurdu. Çok sayıda Avrupa Dünya Şampiyonu sporcunun katıldığı Kandıra’nın Kerpe sahilinde düzenlenen Golden Cup 2022 şampiyonası büyük ilgiyle izlendi. Uluslararası Açık Su Yüzme Şampiyonasına 17’si kadın 18’si erkek toplamda 35 sporcu başvuru yaptı. Start öncesi 2’si Türk 1’i Rus sporcu rahatsızlanarak yarıştan çekildi. Türkiye’den 19, İtalya’dan 3, İspanya’dan 1, Çekya’dan 2, Macaristan’dan 1, Slovenya 1, Ukranya 1, Almanya 1 katılan toplam 29 sporcu 4 kategoride 10 kilometrelik parkurda rakiplerine fark atarak kürsüye çıkmak için mücadele verdi.

 

GELECEK SENE DE BURADA OLMAK İSTERİZ

Avrupa Yüzme Birliği (LEN) Delegesi Aleksandar Malenko, “Balkan Ülkelerinde gerçekleştirilen Açık su Yüzme yarışmasının Türkiye’de gerçekleştirmek beni oldukça heyecanlandırdı. Öncelikle Kocaeli Büyükşehir Belediyesine ve bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ederim. Biz burada bulunmaktan oldukça mutlu olduk. Gelecek sene de burada olmak isteriz önümüzdeki senelerde FİNA kupası müsabakasını da burada gerçekleştirmek isteriz” dedi.

 

“ÇOCUKLARIMIZI SPORA ALIŞTIRMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Daire başkanı Yıldırım, "Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olarak diğer birimlerle birlikte bu yaz 500’e yakın organizasyon yaptık. Uluslararası şampiyonalarımızla birlikte burada dünya şampiyonu sporcularımıza ilimizi tanıtıyoruz bir anlamda. Burada ilimizde ağırladığımız değerli federasyonlarımızı, sporcuları ve katılımcıları memnun etmek için elimizden geleni yapıyoruz yapmaya devam edeceğiz. Çocuklarımızı spora alıştırmaya devam edeceğiz sporun tabana yayılmasını istiyoruz bunun için elimizden geleni yapacağız” dedi.

 

DERECEYE GİREN SPORCULAR

Büyük Kadınlar Kategorisinde 5 Büyük Erkekler kategorisinde 3 Küçük erkekler Kategorisinde 11 kişi Küçük Kadındalar Kategorisinde 10 kişinin katıldığı yarışma sonuçları ise şöyle oldu:

ERKEKLER 10.000 METRE 19 YAŞ VE KÜÇÜKLERLER

1.Denis Borovka,  2.Durukan Sahan,  3.Muhammet Yusuf Özden

ERKEKLER 10.000 METRE 14 YAŞ VE BÜYÜKLER

1.Ivan Gıovannonı, 2.Davide Marchello, 3.Denis Borovka

BAYANLAR 10.000 METRE 18 YAŞ VE KÜÇÜKLER

1.Burcunaz Narin, 2. Tuna Erdoğan, 3 Talya Erdoğan

BAYANLAR 10.000 METRE 14 YAŞ VE BÜYÜKLER

1.Jeannette Spıwoks, 2. Katja Faın, 3. Anna Greta Olasz

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Vozol 12000 istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı