2. Uluslararası Distopya Film Festivali Ön Jürisi Belli Oldu

Bu yıl 19-20 Kasım tarihlerinde 2’nci kez seyircisiyle buluşacak olan “Uluslararası Distopya Film Festivali”nin ön jüri üyeleri açıklandı.

 

 

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nün katkılarıyla ve BKM Mutfak’ın işbirliğiyle gerçekleştirilecek “2. Uluslararası Distopya Film Festivali”, bu yıl 19-20 Kasım tarihlerinde Atatürk Kültür Merkezi (AKM) Yeşilçam Sinema Salonu’nda sinemaseverleri ağırlayacak. Festivalin programında ulusal ve uluslararası distopik filmlerden oluşan Uzun Metraj Film Seçkisi, Ulusal Kısa Film Senaryo Yarışması ve Uluslararası Kısa Film Yarışması yer alacak.

 

Ulusal Kısa Film Senaryo Yarışması’nın Ön Jürisi 

Distopya türündeki projeleri destekleyerek, sektöre yeni yönetmenler kazandırmayı amaçlayan Ulusal Kısa Film Senaryo Yarışması, Türkiye’den distopya türündeki kısa film senaryolarının katılımına açık olarak gerçekleşiyor. Ulusal Kısa Film Senaryo Yarışması’nda finalistleri belirleyecek olan ön jüride bu yıl; yönetmenler Mehmet Parmaksız ve Mesut Gengeç ile oyuncu Pelin Oruç bulunuyor.

 

Yarışma kapsamında belirlenecek “En İyi Senaryo”ya para ödülü verilmesinin yanı sıra projenin filme dönüşmesi sürecinde Uluslararası Bağımsız Sinema ve Sanat Derneği tarafından mentorluk sağlanacak.

 

Uluslararası Kısa Film Yarışması’nın Ön Jürisi 

Distopya türünde kurmaca, canlandırma, deneysel ve belgesel kısa filmler ile Türkiye ve dünyadan tüm kısa film yönetmenlerinin katılım sağladığı Uluslararası Kısa Film Yarışması’nın ön jüri üyeleri arasında yapımcı Koray Kefal, oyuncu Ömür Akkan ve yönetmen Yeliz Gürkan yer alıyor.

 

İlki geçtiğimiz yıl Aralık ayında, yönetmen Hatice Aşkın’ın direktörlüğünde düzenlenen “Uluslararası Distopya Film Festivali”, Türkiye’de distopya türündeki filmlere alan açmayı, yalnızca distopya türüne özgü filmlere yer vererek, distopyanın daha iyi kavranmasını ve bu türün tüm detaylarına dikkat çekmeyi hedefliyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Vozol 12000 istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı