Egeli Genç Diş Hekimlerinin Mezuniyet Heyecanı

Ege Üniversitesi (EÜ) Diş Hekimliği Fakültesi, 2021-2022 eğitim ve öğretim yılı mezunlarını uğurladı. EÜ Prof. Dr. Yusuf Vardar MÖTBE Kültür Merkezinde gerçekleşen mezuniyet törenine; Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cemil Gürgün,        Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nazan Ersin, Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Murat Türkün, Diş Hekimliği Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Doç. Dr. Arzu Aykut Yetkiner, İzmir Diş Hekimleri Odası Başkanı Yaman Yamangil, fakülte akademisyenleri, emekli hocalar, öğrenciler ve aileleri katıldı.

 

Mezuniyet töreninin açılışında konuşan Ege Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cemil Gürgün, “Sizlere öncelikle Rektörümüz Prof. Dr. Necdet Budak’ın selam ve sevgilerini iletiyorum. Mezunlarımızı içtenlikle kutluyor, meslek hayatlarında başarılar diliyorum. Bugün, 145 öğrencimizi mezun ederek ülkemize çok değerli diş hekimleri kazandırmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Ege Üniversitesine adım attığınız ilk günden bu yana bu uzun yolu başarıyla yürüdünüz. Türkiye’nin en iyi diş hekimliği fakültelerinden birinden mezun oluyorsunuz” diye konuştu.

 

“Hekimlik gibi çok kutsal bir mesleğe adım attınız”

Egeli olmanın bir ayrıcalık olduğunu belirten Prof. Dr. Cemil Gürgün, “67 yıllık deneyimiyle tam akredite bir araştırma üniversitesi olan Ege Üniversitesinden mezun olma şansını yakaladınız. Bugün sizler donanımlı, dürüst, çalışkan birer genç diş hekimi olarak ayrılırken, güçlü bir arkadaş ağı kurarak her zaman destek alabileceğiniz hocalarınızın da mentorlüğünü kazandınız. Hekimlik gibi çok kutsal bir mesleğe adım attınız. Birer sağlık çalışanı olarak tüm dünyayı, insanlığı daha sağlıklı kılmak için göreve atılıyorsunuz. Eğitiminizin başında beyaz önlük giyerken ettiğiniz yeminin arkasında duracağınıza adımız gibi eminiz” dedi.

 

Genç diş hekimlerine seslenen Dekan Prof. Dr. Nazan Ersin, “Zorlu bir eğitim maratonunun ardından başarıyla mezun olan genç meslektaşlarımı tebrik ediyorum. Sizlere, meslek camiamıza ‘Hoş geldiniz’ demenin mutluluğunu ve gururunu yaşıyorum. Diş Hekimliği eğitimi, zorlu bir eğitimdir. Sizler, bu eğitimi pandemi şartlarına rağmen tamamlayarak zor bir işin üstesinden geldiniz. Mesleğe adım attınız, sorumluluklarınız arttı. Bizden aldığınız eğitimle meslek yaşantınızda karşılaşacağınız tüm sorunların üstesinden başarıyla geleceğinize inanıyorum. Fakülte yönetimi olarak sizlere mesleki becerilerinizi kazandırabilmek adına gayret içinde çalıştık. Bu çalışmalarımızda desteklerinden dolayı Rektörümüz Prof. Dr. Necdet Budak’a ve Üniversitemiz üst yönetimine teşekkür ediyoruz. Sizlere bir şeyler öğretmek adına seferber olan akademik ve idari çalışanlarımıza da teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.

 

“Üniversitemizin ve fakültemizin kapıları sizlere daima açık”

Meslek eğitiminin ömür boyu sürdüğünü belirten Prof. Dr. Ersin, “Bilim ve Teknoloji, özellikle içinde bulunduğumuz çağda çok hızlı gelişiyor. Bizler, sürekli yeni bilgilerle donanmak zorundayız. Üniversitemizin ve fakültemizin kapıları sizlere daima açık olacak. Yolunuz ne olursa olsun, Atatürk ilke ve inkılapları doğrultusunda, etik ve ahlaki değerlerin ışığında ilerleyin. Öğrencilerimizi yetiştiren değerli ailelerine de güvenleri ve destekleri için teşekkür ediyorum” dedi.

 

“Donanımlı bireyler olarak mezun oluyoruz”

İzmir Diş Hekimleri Odası Başkanı Diş Hekimi Yaman Yamangil ise, “Ege Üniversitesi ve İzmir Diş Hekimleri Odası yıllardır adeta bölünmez bir bütündür. Ben de tam 30 yıl önce bu üniversiteden ve bu fakülteden mezun oldum. Üniversiteme girerken büyük gurur duyardım. Mezun olduğumda da diplomamı hep yanımda taşıdım. Çünkü Egeli olmanın ayrıcalığını taşıyordum. Sizler, nitelikli mezunlarsınız. O yüzden buradaki tüm hocalarıma tek tek teşekkür ediyorum. Değerli öğrenciler, bundan sonra da hep yanınızda olacağız. Sizden sadece etik, ahlak ve bilim çizgisinden hiçbir zaman ayrılmamanızı istiyorum. Çünkü çok değerli bir mesleği icra ediyorsunuz. Hepinize başarılı bir meslek hayatı temenni ediyorum” dedi.

 

EÜ Diş Hekimliği Fakültesi 2021-2022 eğitim – öğretim yılı birincisi Ceren Etik, mezuniyet kütüğüne isim plakasını çaktı. Tam donanımlı bireyler olarak mezun olduklarını ifade eden Etik, “Öncelikle ‘Dünyada her şey için, medeniyet için, hayat için, başarı için en gerçek yol gösterici ilimdir, fendir. İlim ve fennin dışında yol gösterici aramak gaflettir, cahilliktir, doğru yoldan sapmaktır’ diyen ve burada kendimi özgürce ifade etmemi sağlayan, ilkeleriyle yolumu aydınlatan ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü özlem ve saygıyla anıyorum. Uykusuz geçen yoğun günler, sözlüler, ödevler, haftalarca süren sınavlar ve çabalarımız bu zorlu eğitimin anlamını daha da özel hale getiriyor. Fakültemi birincilikle bitirmenin gururunu yaşarken, bu mutluluğu yaşamamda büyük payı olan hocalarıma ve aileme çok teşekkür ediyorum. Yeni bir başlangıca adım attığımız bu dönemde tüm mezun arkadaşlarıma başarılar diliyorum” diye konuştu.

 

Ant içerek kep attılar

Konuşmaların ardından Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Murat Türkün öncülüğünde Egeli diş hekimleri tarafından “Hekim Andı” okundu. Tören sonunda 2021-2022 eğitim ve öğretim yılı mezunları arasında dereceye giren öğrenciler ilan edildi. EÜ Diş Hekimliği Fakültesi birincisi Ceren Etik’e diploması Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cemil Gürgün tarafından verildi. Fakülte ikincisi Alkım Can, diplomasını Dekan Prof. Dr. Nazan Ersin’in elinden alırken, fakülte üçüncüsü Esma Demirtaş’a diplomasını Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Murat Türkün verdi. Törenin ardından Egeli mezunlar, geleneksel kep atma töreni ile keplerini fırlatarak mezun olmanın tadını çıkardılar.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Vozol 12000 istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı