Ak Partili Kırkpınar’dan CHP’lilere Terki

AK Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar, CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel’in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ilgili ifadelerine tepki göstererek, “Şarkı sırasına girmiş müsamere bebekleri gibi aynı nakaratı tekrarlıyorlar” ifadelerini kullandı.

 

AK Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar’dan CHP İl Başkanı başta olmak üzere sosyal medyadan ‘Soyer Yalnız Değildir’ akımına katılan CHP’lilere tepki geldi.

 

Kırkpınar açıklamasında şu ifadelere yer verdi; 

“9 Eylül Kutlamaları esnasında bir Osmanlı Paşası olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşları olan Aziz şehitlerimizin kahramanlıklarını görmezden gelip, düşmana tek laf etmeyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in atalarımıza hadsiz bir şekilde hain yavtasında bulunması elbette ki milletimizin onurunu incitmiştir. Sayın Cumhurbaşkanımız da milletimizin duygularına tercüman olup, yargının gereğini yapacağını ifade etmiştir.

 

Hadsizliklerini örtbas etmek için türkü sırasına girmiş müsamere bebekleri gibi CHP İl Başkanının ardından ‘Soyer Yalnız Değildir’ nakaratını tekrarlayanlar, her zaman olduğu gibi bu defa da hadlerini aşmışlardır. Yargıyı dizayn etmek bizim değil CHP’nin geleneğinde vardır. 

 

Kualisyon hükümetlerinde Adelet Bakanlığı görevlerinde bulunan Seyfi Oktay ve Mehmet Moğoltay konuşmalarında hakim ve savcı kadrolarını kendi örgütlerinden olanlara verdiklerini beyan etmişlerdir. 

 

Durum böyle iken CHP İl Başkanı ve arkasındakilerin hadsiz bir şekilde Cumhurbaşkanımızı böyle bir itham ile eleştirmeleri kendi yanlışlarını örtbas etme çabasından başka bir şey değildir. Ülkemiz hukuk devletidir ve hukuk devletinde kimse milletin seçtiği Cumhurbaşkanını tehdit etme hadsizliğini göstermemelidir.”

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Vozol 12000 istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı