Hepcici ile ikinci el kıyafette tasarruf devri

Tasarruf etmek isteyen anne ve babalar İzmir Enternasyonal Fuarı’nda Hepcici standına koştu. İzmirli firmanın 2. el kıyafet uygulaması ilgi odağı oldu. İzmirli Hepcici firması 0-14 yaş çocuklar için 2. el kıyafet ve ayakkabı alabileceğiniz çok tasarruflu bir uygulamaya imza attı. Anneler dolaplarında tuttukları çocuklarının küçülmüş kıyafetlerini Hepcici'ye göndererek ‘Cici Para’ kazanmaya devam ediyor. Uygulama büyük oranda ev ekonomisine tasarruf sağlarken, doğaya da büyük katkıda bulunuyor. Su kaynaklarının korunmasında fayda sağlıyor. Bu uygulama sayesinde anneler 2. el kıyafetlerinden cici paralar kazanırken, ihtiyaç sahibi çocuklara da kıyafet hediye edebiliyor. 

 

ATMAYA KIYAMADIĞINIZ KIYAFETLER HEPCİCİ’DE DEĞERLENİYOR

 

Sistemin nasıl işlediğini merak eden İzmirliler standa büyük ilgi gösterdi. Hepcici markasının kurucusu Filiz Güral yaptıkları uygulamanın ne tasarruf anlamında ne de doğaya katkısı bakımından başka bir örneğinin olmadığını ve Türkiye için hem yerli hem milli bir proje olduğundan bahsetti. Çocukların giydiği kıyafetlerin eskimeden el değiştirmesi ile yapılan bu uygulama doğaya da daha az karbon salınımı ve daha çok su olarak geri dönüyor. Tasarrufa yönelik bir proje geliştirmek için yola çıktıklarını anlatan Güral, “Kendi çocuklarımızdan yola çıkarak geliştirdiğimiz bir proje şeklinde işe başladık. Çocuklarımızın kıyafetlerini birilerine vermek istedik. Verdikten sonra kendi zevklerimizi başka insanlara dayattığımızı fark ettik ve daha faydalı bir sistem içinde çocukların 2. el kıyafetlerini nasıl kullanabiliriz diye düşündük. Bir defa giyilmiş kıyafetler bile var. Çocuklar çok kısa sürede büyüyorlar. Bu ürünlerin el değiştirmesi gerekiyor. Bunun trafiğini yapabilecek bir sistem geliştirdik. Annelerin atmaya kıyamadıkları kıyafetleri, yeni sahipleriyle  hepcici.com üzerinden buluşturuyoruz. Böylece çocukların eskitemediği kıyafetleri tekrar yeni üretime ihtiyaç duymadan sisteme kazandırıyoruz. Hem başkasına seçme özgürlüğü veriyoruz hem de siz tasarruf yapmış oluyorsunuz'' dedi. 

 

HEPCİCİ SU TASARRUFFU DA SAĞLIYOR 

 

Tekstil ürünlerinin fabrikadan çıkana kadar inanılmaz su tükettiğine dikkat çeken Güral, ''Bir tekstil ürünün pamuk tohumundan yetiştirilip işlenip size gelene kadar harcanan su miktarı yaklaşık 5.000-7000 litre civarı olduğu tahmin ediliyor. Her ürün için bunu düşündüğümüzde korkunç bir su israfı var. Üstelik bu israf büyük ölçüde içilebilir su kaynaklarının yok olmasına neden oluyor. Projemiz bu anlamda çocuklara hem aile ekonomisindeki tasarrufu öğretiyor hem de su tasarruf bilinci sağlıyor. Bu tasarrufun en önemli konusu çocukların tüketilebilir 2. el kıyafeti çocukluktan itibaren bir bilinçle tüketmeye yönelmesidir. Günümüzde bazı anne ve babalar, maalesef  bu bilinçte hareket etmemekte doğanın korunması ve ekonomik faydadan çok moda kültürüyle hareket etmektedirler.  Evde çocuğunuzun kullanmadığı kıyafetleri bir yere biriktiriyorsunuz. Dolaplarda kullanılmayan onlarca çocuk kıyafeti kalıyor, sonra bunu nereye vermeliyim diye düşünüyorsunuz. Bize ücretiz kargoyla gönderiyorsunuz, ürünler bize ulaşır ulaşmaz değerlendirme ekibimiz tarafından değerlendirilip kayda giriyor. Ürünlerin yırtıksız , söküksüz ve lekesiz olmasına dikkat ediyoruz. Gönderdiğiniz bu ürünler için Cicipara tanımlıyoruz. Bu Cicipara’yı bir kod olarak sms ile bildiriyoruz. Ciciparanızı sms yoluyla alıp mesajı onayladığınızda, hepcici.com üzerinden 100.000 adet ürün arasından çocuğunuzun ihtiyaç duyduğu kıyafet ve ayakkabı çeşitlerinden alışveriş yapabiliyorsunuz. Gönderen kişilerin paket içine mutlaka iletişim bilgilerini eklemeleri bekleniyor. Gönderdiğiniz ürünler değerlendirme, yıkama, kurutma, hijyen, ütü ve fotoğraflama işlemlerinden geçiyor. Çok iyi bir markanın ürününü çok uygun fiyatlara alabilmek bizimle mümkün. Tüm marka çeşitleri bizim sayfamızda bulunuyor. En şık ve marka bilinirliği yüksek olan üründen tutun da pazarda ulaşabileceğiniz ürünlere kadar her türlü 0-14 yaş bebek ve çocuk giyim ve ayakkabısı mevcut. Üstelik bu ürünler bu topraklarda güvenebileceğimiz en kıymetli insanlardan, annelerimizden geliyor. Dijital ortamda bu ürünlere kolaylıkla ulaşabiliyorsunuz.”

 

ASKIDA CİCİ UYGULAMASI 

 

‘Askıda Cici’ diye bir uygulamamız var. Bu uygulamadaki ürünler ihtiyacı olan insanlar faydalanıyor. Biz size kupon veriyoruz. İsterseniz bu kuponu bir ihtiyaç sahibine siz iletiyorsunuz. İsterseniz de biz instagram üzerinden bir çekiliş yapıyoruz. Çekilişlerimizi ilan ediyoruz. Hediye çekleri miktarlarını da orada yazıyoruz. Askıda Cici uygulamamıza çok talep alıyoruz” şeklinde konuştu

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Vozol 12000 istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı