Anadolu Isuzu’nun yüzde 100 elektrikli otobüsü NovoCiti VOLT, Türkiye test turunu başarıyla tamamladı

Türkiye’nin ticari araç markası Anadolu Isuzu’nun tam elektrikli otobüsü Isuzu NovoCiti VOLT, düzenlenen tanıtım ve test turlarını, belediyelerin, şoför cemiyetlerinin ve kooperatiflerin üst düzey yöneticilerinden tam puan alarak tamamladı. NovoCiti VOLT, Türkiye’de üretilen ilk yüzde 100 elektrikli otobüsü olarak belediyeler başta olmak üzere toplu taşıma servisi sunan kurum ve işletmelerin sıfır emisyon, düşük gürültü, güvenlik ve modernite taleplerine başarıyla yanıt veriyor. 

 

Türkiye’nin ticari araç markası Anadolu Isuzu, Fransa başta olmak üzere yurt dışı pazarlarda büyük beğeni toplayan yüzde 100 elektrikli ve sıfır emisyonlu otobüsü NovoCiti VOLT’un belediyelere, ulaşım operatörlerine ve taşımacılık kooperatiflerine yönelik tanıtım aktivitelerini sürdürüyor. NovoCiti VOLT için dört şehri kapsayan test turu etkinliği, uğradığı tüm şehirlerde katılımcılardan tam puanlar alarak tamamlandı. Test turu kapsamındaki etkinliklerde tam elektrikli, sıfır emisyonlu, sessiz ve çevre dostu NovoCiti VOLT’un toplu ulaşımda özellikle belediyelere sağladığı avantajlar anlatıldı. Etkinliklerde NovoCiti VOLT’un sunduğu rakipsiz avantajlar hem pratik hem de teknik düzeyde aktarılırken test sürüşleri ile de katılımcıların yüzde 100 elektrikli araç sürüşünü deneyimlemesi sağlandı.

 

NovoCiti VOLT test turu organizasyonu Manisa, Antalya, Kayseri ve İzmir şehirlerinde düzenlendi. NovoCiti VOLT, bu şehirlerin büyükşehir ve yerel belediyelerinin ulaşım daireleri ile toplu taşıma birimlerinin üst düzey yöneticilerinin yanı sıra şoförler cemiyeti ve taşımacılık kooperatifleri gibi toplu ulaşım ve taşımacılık hizmeti veren meslek örgütlerinin üst düzey yöneticileri ve temsilcilerinin büyük beğenisini topladı. Otomotiv endüstrisinde yeni bir kategori olan yüzde 100 elektrikli otobüs sınıfında sahip olduğu üstün özellikler ile göz dolduran NovoCiti VOLT, Anadolu Isuzu’nun ve Türkiye’nin gururu olarak satışa sunulduğundan itibaren büyük bir başarıya imza attı. NovoCiti Volt son olarak dünyanın saygın tasarım yarışmalarından olan ABC Design Award’da “Transportation” kategorisinde ödüle layık görüldü.

 

Yüzde yüz elektrikli NovoCiti VOLT: Toplu ulaşımda en çevre dostu, akılcı, sessiz seçenek

 Anadolu Isuzu, Ar-Ge ve sürdürülebilirlik vizyonu doğrultusunda dünya belediyelerinin talep ettiği sıfır emisyon ve sessizlik, konfor gibi özelliklere sahip tam elektrikli ve alternatif yakıtlı araçların üretimine özel önem veriyor. Anadolu Isuzu’nun sektörünün öncüsü olarak ürettiği NovoCiti VOLT tam elektrikli otobüs, sıfır emisyon avantajı, üstün güvenlik ve çevre dostu özellikleri, zengin donanım seçeneklerinin yanı sıra göz alıcı tasarımı ile de dünyada büyük beğeni topluyor. İlk yurtdışı teslimatı 2021 yılında Fransa’ya gerçekleştirilen NovoCiti VOLT bugün birçok Avrupa ülkesine ihraç ediliyor. Anadolu Isuzu tarafından bütünüyle geleceğin toplu taşıma trendlerine uygun olarak geliştirilen NovoCiti VOLT, Avrupa ülkelerinin uyguladığı yüksek çevre, konfor ve güvenlik standartlarını başarıyla karşılıyor. NovoCiti VOLT’un özellik ve donanımları operatörlerin ihtiyaçlarına göre esnek biçimde özelleştirilebiliyor. İşletmeciler açısından düşük işletim maliyeti ve maksimum verimlilik avantajlarıyla rekabette öne çıkan NovoCiti VOLT, 268kWh’lık batarya kapasitesi ile 350 km’ye kadar menzil imkanı sunuyor. Tavana yerleştirilen bataryalar ve dengeli ağırlık dağılımı sayesinde yolcu kapasitesi 52 kişiye kadar çıkabiliyor. Yüksek manevra yeteneğine sahip olan rejeneratif frenleme sistemi, aracın toplam güç yönetimine önemli katkı sağlayan NovoCiti VOLT, “Sürücü Puanlama Sistemi” ise enerji tüketimi gibi değerlerin analizi ile en yüksek operasyon verimliliğine ulaşılmasına yardımcı oluyor. Anadolu Isuzu, halihazırda 8 metrelik versiyonunu pazara sunduğu NovoCiti VOLT serisini, çok yakında 12 ve 18 metrelik seçeneklerle daha da geliştirecek.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Vozol 12000 istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı